IV liga: Porażka w świątecznym meczu przed połczyńską publicznością

W 24. kolejce zachodniopomorskiej IV ligi KS Pogoń Połczyn-Zdrój uległa Orłowi Wałcz w meczu przed własną publicznością 0:2. Dla zespołu gości strzelali Konrad Romańczyk i Daniel Popiołek.

Do sobotniego meczu KS Pogoń Połczyn-Zdrój przystąpiła mając 25 punktów na koncie i czternastą lokatę w tabeli. Orzeł Wałcz z pulą 19-stu punktów zajmował siedemnaste miejsce w trwającym sezonie.

Początek gry nie przyniósł zbyt wielu emocji. Drużyny wzajemnie sprawdzały swoje siły na boisku. Goście z Wałcza dwukrotnie starali się zagrozić połczyńskiej bramce uderzeniami z dalszej odległości - jednak bez efektu bramkowego. Kilka minut później gospodarze odpowiedzieli atakiem. Przy piłce znalazł się Mateusz Hamer, który dograł piłkę do wychodzącego na czystą pozycję Sławomira Woszczyńskiego, lecz wyjściem na przedpole bardzo dobrze zareagował bramkarz Orła. Kolejne akcje nie otworzyły wyniku meczu, aż do 25. minuty spotkania. Po dośrodkowaniu w pole karne nieczysto w piłkę trafił Konrad Romańczyk, futbolówka trafiła do Patryka Kowalczuka, a ten dograł ją prosto na głowę napastnika Orła. Przed przerwą oglądaliśmy jeszcze jedną bramkę, której autorem był Jakub Cerazy, lecz sędzia boczny zasygnalizował pozycję spaloną.

Drugą część Pogoniarze rozpoczęli od wyższego pressingu, jednak to goście jako pierwsi zagrozili bramce Wojciecha Ostrowskiego po uderzeniu Tomasza Tomczaka. Chwilę później wyrównującą bramkę starali się zdobyć Paweł Bugała i Mateusza Hamer. Wałczanie na dwubramkowe prowadzenie wyszli w 65. minucie. Po dośrodkowaniu Jakuba Cerazego i niezrozumieniu się obrońcy z bramkarzem Pogoni piłkę w pustej bramce umieścił Daniel Popiołek. Do końca meczu podopieczni trenera Grzegorza Wawreńczuka starali się odrobić straty. Strzelali Kamil Mazur i ponownie - aktywny w tym spotkaniu Mateusz Hamer. Goście z Wałcza mieli również swoje szanse na podwyższenie wyniki, ale do końca meczu nie oglądaliśmy już bramek.

Kolejna szansa na zdobycie punktów przez połczyńską Pogoń już w najbliższą sobotę, 27 kwietnia w meczu wyjazdowym z rezerwami Błękitnych Stargard.

IV liga – 24. kolejka (20.04.2019): KS Pogoń Połczyn-Zdrój - KS Orzeł Wałcz 0:2 (0:1)

POGOŃ: Ostrowski - Szczygieł, Pietrzela, Szczesny, Okulewicz (Mazur) - Woszczyński S., Johannssen (Wawreńczuk), Woszczyński R. (Bugała), Kowalczyk, Hamer - Walczak
Rezerwowi: Pedrycz, Chmura, Orłowski

ORZEŁ: Sobczak - Michalik (Jurewicz), Woźniak, Hermanowicz, Jaworek (Bezhubka) - Kowalczuk (Myk), D. Popiołek, Babiak, Cerazy - Romańczyk, Tomczak (Pawełkiewicz)