IV liga: Minimalna porażka w meczu z Sokołem Karlino

Niestety w meczu przedostatniej - 33. kolejki zachodniopomorskiej IV ligi zespół seniora uległ na wyjeździe Sokołowi Karlino - 2:3. Bramki dla Biało-Niebieskich zdobyli Grzegorz Wawreńczuk i Igor Walczak.

Nie tak zapewne wyobrażali sobie pierwszą połowę meczu podopieczni trenera Grzegorza Wawreńczuka. W 19. minucie bramkę dla gospodarzy zdobył Marcin Gozdal, a piętnaście minut później prowadzenie Sokoła podwyższył Przemysław Sydoruk. W przerwie meczu z powodu kontuzji boisko opuścić musiał stoper Pogoni - Adrian Pietrzela, a w jego miejsce na boisku pojawił się Sebastian Okulewicz. Dwie stracone bramki w pierwszych czterdziestu pięciu minutach podziałały mobilizująco na Pogoniarzy. Bramkę kontaktową w 55. minucie zdobył grający trener Pogoni - Grzegorz Wawreńczuk, a kilka minut później kibice zgromadzeni na Stadionie Miejskim w Karlinie mogli oglądać gola wyrównującego autorstwa Igora Walczaka. Po odrobieniu strat, Biało-Niebiescy starali się po raz trzeci pokonać bramkarza Sokoła, jednak w 74. minucie po szybkiej kontrze decydujący cios zadał ponownie Przemysław Sydoruk. Sędzia prowadzący to spotkanie do regulaminowych dziewięćdziesięciu minut doliczył siedem i w ostatniej akcji "zagotowało się" pod bramką ekipy z Karlina. Piłka po strzale zawodnika Pogoni odbiła się od poprzeczki i ostatecznie nie przekroczyła linii bramkowej.

Po rozegranej 33. kolejce w dalszym ciągu zachowujemy jeden punkt przewagi nad Orłem Wałcz i już w sobotę czeka nas decydujące starcie, po którym poznamy odpowiedź na pytanie "W której lidze w przyszłym sezonie zagra połczyńska Pogoń?".

Wszystkich kibiców i sympatyków połczyńskiej Pogoni zapraszamy do wspólnego dopingu i walki o pozostanie w czwartej lidze!

IV liga – 33. kolejka (08.06.2019): MKS Sokół Karlino - KS Pogoń Połczyn-Zdrój 3:2 (2:0)

POGOŃ: Ostrowski - Szczygieł, Pietrzela (46' Okulewicz), Szczesny (89' Bugała), Kujawski (78' Pawlikowski) - Woszczyński S., Woszczyński R. (67' Johannssen), Kowalczyk, Hamer - Wawreńczuk, Walczak|
Rezerwowi: Rotuski, Orłowski, Suchecki