IV liga: Walka o utrzymanie wchodzi w decydującą fazę - zdobywamy cenny punkt w Węgorzynie

Kolejny zdobyty punkt zapisali na swoim koncie w IV-to ligowej tabeli seniorzy połczyńskiej Pogoni. W meczu 31. kolejki zremisowali na wyjeździe z Spartą Węgorzyno - 2:2, mimo iż do 87. minuty utrzymywał się korzystny dla naszego zespołu wynik. Bramki dla Pogoni zdobyli Igor Walczak i Grzegorz Wawreńczuk.

Biało-Niebiescy źle weszli w mecz co skutecznie wykorzystali gospodarze. Już w 14 sekundzie spotkania bramkę zdobył najlepszy strzelec czwartej ligi - Paweł Iskra. Pierwszą swoją okazję podopieczni trenera Grzegorza Wawreńczuka mieli w 6. minucie. Po podaniu grającego trenera Pogoni, będąc w asyście dwóch obrońców Igor Walczak zdecydował się na uderzenie z osiemnastego metra i strzałem przy słupku zaskoczył interweniującego w bramce Sparty - Bartosza Rogowskiego. Do końca pierwszej części pomimo kilku dogodnych sytuacji z obu stron, wynik nie uległ zmianie.
W przerwie meczu w połczyńskim zespole doszło do jednej zmiany - w miejsce Sebastiana Okulewicza na boisku pojawił się Mateusz Suchecki. Zmiana ta wymusiła korektę w ustawieniu Pogoni - na środek obrony powędrował nominalny boczny pomocnik Sławomir Woszczyński i jak się później okazało był to strzał w "dziesiątkę". Młodszy z braci Woszczyńskich przez całą drugą połowę nie popełnił żadnego błędu i kilka razy skutecznie przerywał ataki gospodarzy.
W 56. minucie po asyście Mateusza Hamera, na prowadzenie zespół Biało-Niebieskich wyprowadził Grzegorz Wawreńczuk, który będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem skutecznie "położył" Rogowskiego i umieścił piłkę w pustej bramce. Węgorzynianie do końca meczu starali się zdobyć wyrównującego gola, a Pogoniarze nastawieni na grę z kontry szukali trzeciej bramki. Najbliżej byli Igor Walczak i Adrian Orłowski jednak ich uderzenia obronił bramkarz Sparty. Na trzy minuty przed końcem spotkania wydarzyła się akcja, o której zespół Pogoni nie śnił nawet w najczarniejszych snach. Piłka po strzale zawodnika z Węgorzyna odbijając się od słupka niefortunnie trafiła w plecy interweniującego Bartłomieja Rotuskiego i wpadła do bramki Zdrojowców. Ostatecznie środowe spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2 i w ostatnich trzech spotkaniach musimy walczyć o pozostanie w szeregach czwartoligowców.

IV liga – 31. kolejka (29.05.2019): LKS Sparta Węgorzyno - KS Pogoń Połczyn-Zdrój 2:2 (1:1)

POGOŃ: Rotuski - Szczygieł, Okulewicz (46' Suchecki), Szczesny, Kujawski (89' Pawlikowski) - Woszczyński S., Kowalczyk (80' Johannssen), Woszczyński R., Hamer - Walczak (67' Orłowski), Wawreńczuk
Rezerwowi: Pedrycz, Darosz, Chmura, Nitras