IV liga: Sezon 2018/2019 w liczbach

IV liga: Sezon 2018/2019 w liczbach

Na zakończenie sezonu 2018/2019 seniorzy połczyńskiej Pogoni uplasowali się na uplasowali się na 16. miejscu w tabeli z dorobkiem 29 punktów. Na taki wynik złożyło się osiem zwycięstw, pięć remisów i dwadzieścia jeden porażek. Bilans bramkowy 52/98. Niestety zdobycz ta nie pozwoliła na utrzymanie się w gronie czwartoligowców i w przyszłym sezonie zagramy w lidze okręgowej. 

Minimalnie lepsze rezultaty połczynianie osiągnęli w meczach na Stadionie Miejskim w Połczynie-Zdroju. Podczas takich spotkań pięciokrotnie udało im się wygrać (z MKP Szczecinek, Spartą Węgorzyno, Sokołem Karlino, Morzyckiem Moryń i Gryfem Polanów - walkower) i raz zremisować z Leśnikiem Manowo. W jedenastu przypadkach podopieczni trenera Grzegorza Wawreńczuka schodzili z boiska jako pokonani.

W spotkaniach wyjazdowych piłkarze Pogoni zgromadzili trzynaście "oczek". Na taką zdobycz punktową złożyły się zwycięstwa (z Gryfem Polanów, Kluczevią Stargard, Regą Trzebiatów) oraz cztery remisy (z Gryfem Kamień Pomorski, Iną Goleniów, Raselem Dygowo, Spartą Węgorzyno). Podczas wyjazdów Pogoniarze zdobyli 20 bramek, tracąc przy tym 50. 

Na dorobek 52 strzelonych goli zespołu złożyło się po dziewięć trafień Mateusza Kowalczyka Sławomira Woszczyńskiego. Po osiem goli dołożyli Igor Walczak i trener Grzegorz Wawreńczuk. Siedem razy bramkarza zespołu przeciwnego pokonał Mateusz Hamer, a trzy razy Paweł Bugała. Po jednym trafieniu zaliczyli Andrzej Szczesny, Adrian Orłowski i Robert Woszczyński. Jedna bramka dla Zdrojowców padła po trafieniu samobójczym rywala.

W klasyfikacji asyst pierwsze miejsce zajął Mateusz Kowalczyk z jedenastoma ostatnimi podaniami na koncie. Za jego plecami znajduje się Mateusz Hamer z dziewięcioma asystami. Do ośmiu zdobytych bramkek, sześć asyst dorzucił Grzegorz Wawreńczuk, a odpowiednio cztery, trzy i dwa kończące podania zanotowali Paweł Bugała, Igor Walczak oraz Bruno Szczygieł. Z jedną asystą na koncie sezon zakończył Sławomir Woszczyński

Jeżeli chodzi o minuty spędzone na boisku to liderem został kapitan Mateusz Kowalczyk, który na boisku spędził 2726 minut. Na drugim miejscu w drużynie Pogoni znajduje się obrońca Andrzej Szczesny, który rozegrał o 207 minut mniej. Trzecią pozycję w zestawieniu zajmuje Sławomir Woszczyński z dorobkiem 2496 minut.

Żółte kartki: Sławomir Woszczyński - 14, Robert Woszczyński - 11, Adrian Pietrzela - 9, Igor Walczak - 8, Mateusz Kowalczyk - 7, Andrzej Szczesny - 7, Mateusz Hamer - 6, Kamil Mazur - 4, Sebastian Okulewicz - 3, Wojciech Ostrowski - 3, Andrzej Pawlikowski - 2, Wojciech Kucz - 2, Bruno Szczygieł - 1, Mateusz Suchecki - 1, Maksymilian Johannssen - 1

KS POGOŃ POŁCZYN-ZDRÓJ

- 16. miejsce w tabeli
- 29 punktów
- 8 zwycięstw, remisy, 21 porażek
- Bilans bramek: 52-98

-Najlepszy strzelec: Mateusz Kowalczyk, Sławomir Woszczyńki 9 goli
-Najlepszy asystent: Mateusz Kowalczyk 11 asyst
-Najwięcej minut: Mateusz Kowalczyk 2726 minut
-Klasyfikacja kanadyjska: Mateusz Kowalczyk 9 bramek + 11 asyst

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości