IV liga: Kolejny zdobyty punkt na trudnym terenie

Kolejny zdobyty punkt zapisali na swoim koncie w IV-to ligowej tabeli seniorzy połczyńskiej Pogoni. W meczu 23. kolejki zremisowali na wyjeździe z Raselem Dygowo - 1:1, mimo iż do 90. minuty to gospodarze prowadzili jedną bramką.

Biało-Niebiescy źle weszli w mecz co wykorzystali gospodarze i tylko dzięki kapitalnej postawie Wojciecha Ostrowskiego w pierwszych trzydziestu minutach utrzymywał się remis. Najlepszą sytuację połczynian będąc sam na sam z bramkarzem zmarnował Grzegorz Wawreńczuk, który w 20. minucie spotkania z powodu kontuzji musiał opuścić boisko - w jego miejsce pojawił się Robert Woszczyński. Wynik niedzielnego meczu otworzył na dwanaście minut przed przerwą napastnik Rasela - Mikołaj Duwe wykorzystując sytuację sam na sam z Ostrowskim. Niedługo po zdobytej bramce gospodarze mieli szansę na podwyższenie prowadzenia. Rzut karny przestrzelił bramkarz Rasela - Paweł Waśków.

W przerwie meczu w połczyńskim zespole doszło do jednej zmiany - na boisku pojawił się Kamil Mazur w miejsce Pawła Bugały. Drugie czterdzieści pięć minut to w dalszym ciągu ataki podopiecznych trenera Dariusza Szperlaka, ale Pogoniarze potrafili coraz groźniej postraszyć bramkarza Rasela. Po jednym z rzutów rożnych Maksymilian Johannssen wygrał powietrzny pojedynek z obrońcą gospodarzy i uderzył w poprzeczkę. Do końca spotkania Biało-Niebiescy atakowali i próbowali za wszelką ceną zdobyć bramkę wyrównującą. Sztuka ta udała się w doliczonym czasie gry, gdy po rzucie wolnym wykonywanym przez Mateusza Kowalczyka, najprzytomniej w polu karnym zachował się wprowadzony w pierwszej połowie Robert Woszczyński i strzałem głową zapewnił jeden punkt ekipie z Połczyna-Zdroju.

W następnej kolejce Pogoniarze zmierzą się przed własną publicznością z Orłem Wałcz - mecz odbędzie się w sobotę o godzinie 13:00. Będzie to bardzo ważne spotkanie dla układu tabeli, ponieważ na tą chwilę mamy sześć punktów przewagi nad ekipą z Wałcza.

IV liga – 23. kolejka (14.04.2019): WKS Rasel Dygowo - KS Pogoń Połczyn-Zdrój 1:1 (1:0)

RASEL: Waśków - Sobiegraj, Ejzygmann, Załoga, Kulon, Michurski, Lichmański, Kornaga, Wiśniewski (65' Kubiak), Bułka (65' Wojciechowski), Duwe (85' Kołodziejski)

POGOŃ: Ostrowski - Szczygieł, Pietrzela, Szczesny, Okulewicz (76' Orłowski) - Hamer, Johannssen, Kowalczyk, S. Woszczyński - Bugała (46' Mazur), Wawreńczuk (22' R. Woszczyński)
Rezerwowi: Rotuski