IV liga: Pogoń rozgromiona w Szczecinku

Aż dziesięć bramek oglądali kibice zgromadzeni w sobotnie popołudnie na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Czesława Lisa w Szczecinku. Niestety dziewięć z nich zdobyli zawodnicy Miejskiego Klubu Piłkarskiego Szczecinek. Honorowe trafienie dla Biało-Niebieskich zaliczył z rzutu karnego Mateusz Hamer.

Pierwszą okazję do zdobycia bramki mieli podopieczni trenera Grzegorza Wawreńczuka. Po rzucie rożnym minimalnie obok bramki uderzał Andrzej Szczesny. W 6. minucie pierwszą bramkę w meczu zdobył Mateusz Jureczko. Nie minęło pięć minut, a gospodarze prowadzili dwoma bramkami - tym razem Bartka Rotuskiego pokonał Mateusz Góra. W kolejnej akcji z rzutu wolnego uderzał Adrian Orłowski, ale na posterunku był bramkarz MKP - Mateusz Sochalski. Minutę później po indywidualnej akcji Mariusz Bedliński zdobył trzecią bramkę dla gospodarzy. Szczecinecczanie mogli prowadzić jeszcze wyżej, gdyż w ciągu kilku sekund piłka zatrzymała się dwukrotnie na słupku bramki Pogoni. Przed przerwą kolejne dwa gole dołożyli Karol Saganowski i Mateusz Górny. W drugich czterdziestu pięciu minutach obraz gry niestety nie uległ zmianie i to gospodarze w dalszym ciągu stwarzali duże zagrożenie pod bramką Pogoniarzy. Najpierw Łukasz Jurjewicz strzałem z pola karnego pokonał Rotuskiego, a kilka minut później drugą bramkę w meczu zdobył Mateusz Góra. W międzyczasie Biało-Niebiescy dwukrotnie za sprawą Grzegorza Wawreńczuka starali się zdobyć honorowego gola, jednak bez zamierzonego rezultatu. Na dziesięć minut przed końcem spotkania, w odstępie zaledwie minuty dwa gole zdobył Marcin Kaszczyc. To nie był koniec bramek w Szczecinku. Faulowany w polu karnym był Mateusz Hamer i sam poszkodowany pewnie wykorzystał jedenastkę, zdobywając bramkę honorową dla Pogoni. MKP jednak do końca szukał kolejnych trafień, czego efektem była druga bramka w meczu Mateusza Góry.

IV liga – 29. kolejka (18.05.2019): MKP Szczecinek - KS Pogoń Połczyn-Zdrój 9:1 (5:0)

POGOŃ: Rotuski - Szczygieł, Pietrzela, Szczesny, Mazur (46' Suchecki) - Woszczyński S., Woszczyński R., Kowalczyk, Hamer - Orłowski (36' Johannssen), Wawreńczuk

Bramki: Mateusz Jureczko, 2x Mateusz Góra, Mariusz Bedliński, Karol Saganowski, Mateusz Górny, Łukasz Jurjewicz, 2x Marcin Kaszczyc (MKP) / Mateusz Hamer (Pogoń)

Żółte kartki: Hamer, Pietrzela (Pogoń)