Zapowiedź: Sprawić niespodziankę w meczu z liderem

Już w sobotę Pogoń Połczyn-Zdrój rozegra swój drugi wyjazdowy mecz w rundzie wiosennej sezonu 2018/2019. Pogoniarze o pierwsze wiosenne punkty powalczą z głównym kandydatem do awansu - Chemikiem Police.

Po rozegraniu osiemnastu spotkań Chemik zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. Policzanie zdobyli do tej pory 47 punktów, a na swoim koncie zapisali piętnaście zwycięstw, zaledwie dwa remisy i tylko dwie porażki (Błękitni II Stargard 2:4, Ina Goleniów 0:3). Ich bilans bramkowy wynosi 52/16. Żółto-zieloni są najczęściej wygrywającym zespołem w całej stawce, a ostatnich czterech spotkaniach zdobyli dziesięć punktów. Najskuteczniejszym zawodnikiem w barwach polickiego klubu jest napastnik Mykyta Vovchenko, który dwanaście razy wpisywał się na listę strzelców.

Podopieczni trenera Łukasza Borgera w ubiegły weekend pokonali na własnym boisku "czerwoną latarnię" - Hutnik Szczecin 2:1 po bramkach Adama Wiejkucia i Mykyty Vovchenko.

W jesiennym spotkaniu rozegranym w Połczynie-Zdroju górą byli piłkarze Chemika - wygrywając 3:0 po bramkach Mikołaja Midzio, Andreya Protasenko i Emila Andrzejewskiego.

XIX kolejka IV ligi
KP Chemik Police - KS Pogoń Połczyn-Zdrój
Stadion Miejski w Policacj - ul. Siedlecka 1
16.03.2019, godzina 12:00