W ubiegłą sobotę, 10 lutego w połczyńskiej hali widowiskowo-sportowej odbył się VI Regionalny Halowy Turniej Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar firmy PSB Szczesny Materiały Budowlane.

Współorganizatorami turnieju byli firma PSB Szczesny Materiały Budowlane, Klub Sportowy Pogoń Połczyn-Zdrój, Miasto Połczyn-Zdrój.
W turnieju udział wzięło 8 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy:
GRUPA A - Pogoń Połczyn-Zdrój, Bukowina Wałcz, Błękitni Stargard, Victoria Sianów
GRUPA B - Polonia Jastrowie, Polonia Chodzież, Sparta Gryfice, Jesion Trans Oldboje Tychowo

Turniej rozegrano systemem "każdy z każdym" w dwóch grupach, a do dalszej rundy awansowały po dwa najlepsze zespoły. Każde spotkanie trwało 1 x 12 minut.
WYNIKI - GRUPY A
1) Bukowina Wałcz - Victoria Sianów 2:3
2) Pogoń Połczyn-Zdrój - Błękitni Stargard 2:2
3) Bukowina Wałcz - Błękitni Stargard 2:4
4) Victoria Sianów - Pogoń Połczyn-Zdrój 4:4
5) Bukowina Wałcz - Pogoń Połczyn-Zdrój 1:6
6) Błękitni Stargard - Victoria Sianów 2:0
Awans do półfinału z grupy A wywalczyły zespoły: Błękitni Stargard z I m-ca (7 pkt., bramki 7-8 ) i Pogoń Połczyn-Zdrój z II m-ca (5 pkt., bramki 12-7).
WYNIKI - GRUPA B
1) Polonia Jastrowie- Jesion Trans Oldboje Tychowo 0:3
2) Polonia Chodzież - Sparta Gryfice 4:0
3) Polonia Jastrowie - Sparta Gryfice 0:3
4) Jesion Trans Oldboje Tychowo - Polonia Chodzież 1:1
5) Polonia Jastrowie - Polonia Chodzież 2:1
6) Sparta Gryfice - Jesion Trans Oldboje Tychowo 2:4
Awans do półfinałów z grupy B wywalczyły zespoły: Jesion Trans Oldboje Tychowo z I m-ca (7 pkt., bramki 8-3) i Polonia Chodzież z II m-ca (4 pkt., bramki 6-3).
Po rozgrywkach grupowych rozegrano spotkania o miejsca VII-VIII i V-VI:
- mecz o VII miejsce: Bukowina Wałcz - Polonia Jastrowie 1:5
- mecz o V miejsce: Victoria Sianów - Sparta Gryfice 2:1
Półfinał I: Błękitni Stargard - Polonia Chodzież 0:0 (rzuty karne 3:2)
Półfinał II: Pogoń Połczyn-Zdrój - Jesion Trans Oldboje Tychowo 1:1 (rzuty karne 2:1)
Mecz o III miejsce: Polonia Chodzież - Jesion Trans Oldboje Tychowo 1:1 (rzuty karne 1:2)
Mecz o I miejsce: Pogoń Połczyn-Zdrój - Błękitni Stargard 2:1
Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. Pogoń Połczyn Zdrój
2. Błękitni Stargard
3. Jesion Trans Oldboje Tychowo
4. Polonia Chodzież
5. Victoria Sianów
6. Sparta Gryfice
7. Polonia Jastrowie
8. Bukowina Wałcz
Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Arkadiusza Jabłońskiego (Jesion Trans Oldboje Tychowo), natomiast najlepszym bramkarzem został Piotr Ławniczak (Polonia Chodzież).
Królem strzelców został zdobywca 8 bramek - Sławomir Woszczyński (Pogoń Połczyn-Zdrój)
Skład zespołu KS Pogoń Połczyn-Zdrój:
Krzysztof Glezner, Marek Chmura, Rafał Kozieł, Mirosław Murawski, Andrzej Szczesny, Daniel Majkowski, Dariusz Tołkin, Piotr Krokowski, Robert Woszczyński, Sławomir Woszczyński i Grzegorz Wawreńczuk
Podczas oficjalnego zakończenia, które odbyło się w Restauracji GORDON wszystkie zespoły oraz wyróżnieni zawodnicy odebrali statuetki, puchary i pamiątkowe zdjęcia, które wręczyli Mirosław Pierz - zastępca Burmistrza Połczyna-Zdroju, Andrzej Szczesny - Prezes Klubu Sportowego Pogoń Połczyn-Zdrój oraz Dariusz Tołkin - organizator turnieju.
Zawody sędziowali: Piotr Basiejko i Krzysztof Napieraj z grupy Świdwin, a sędzią technicznym obsługującym również tablicę wyników był Wojciech Halec. Opiekę medyczną sprawował Grzegorz Bajdan – ratownik medyczny, a turniej poprowadził Andrzej Schneider – prezes Stowarzyszenia Oldbojów Piłki Nożnej „Pomorska Liga Oldbojów”.

źródło: Andrzej Schneider / własne
Powiązana galeria: