Podsumowanie weekendu w wykonaniu Klubu Sportowego Pogoń Połczyn-Zdrój [21-23 września]

Jedno zwycięstwo i dwie porażki zanotowały w miniony weekend drużyny połczyńskiego klubu.

W piątkowe popołudnie juniorzy młodsi prowadzeni przez trenera Pawła Świebodzkiego pewnie pokonali drużynę Głazu Tychowo, mimo iż do przerwy mieliśmy wynik remisowy - przed przerwą bramkę dla naszego zespołu zdobył Maciej Radziwiłł. W drugich 45 minutach "Pogoniarze" stwarzali sobie dużo sytuacji i cztery bramki zdobyte przez Jana Dusia, Adriana Orłowskiego, Jana Chmurę i Macieja Nitrasa pozwoliły cieszyć się naszym zawodnikom z tak okazałego zwycięstwa.

KS Pogoń Połczyn-Zdrój - GMLKS Głaz Tychowo 5:1 (1:1)
Bramki:
Maciej Radziwiłł, Jan Duś, Adrian Orłowski, Jan Chmura, Maciej Nitras

Nie udało się natomiast zdobyć pierwszych punktów w IV-to ligowych rozgrywkach połczyńskim seniorom.

Pierwszą bramkę po kontrowersyjnej decyzji sędziego (zawodnik Błękitnych znajdował się na ewidentnej pozycji spalonej) drużyna KS Pogoń straciła w 28. minucie spotkania - prowadzenie Błękitnym dał kapitan Jarosław Piskorz. Do przerwy pomimo kilku dogodnych sytuacji dla obydwu zespołów wynik nie uległ zmianie. W 55. minucie za sprawą trafienia Filipa Grabowskiego było już 2:0 dla gości - w 67. minucie Igor Walczak trafieniem kontaktowym dał szansę połczyńskiej ekipie na walkę o korzystny rezultat, jednak w 82. minucie Tomasz Antczak, a następnie 7 minut później Karol Jabłoński rozwali te nadzieje.

Piłkarzy KS Pogoń w ciągu rozpoczynającego się tygodnia czekają dwa mecze wyjazdowe: w środę spotkanie w ramach III rundy Pucharu Polski KOZPN - przeciwnikiem będzie Głaz Tychowo, a w sobotę mecz w Polanowie z miejscowym Gryfem.

IV liga  - 8. kolejka (22.09.2018): KS Pogoń Połczyn-Zdrój - KP Błękitni II Stargard 1:4

POGOŃ: Ostrowski Wojciech - Mazur Kamil, Pietrzela Adrian, Szczesny Andrzej, Gaik Daniel (46' Pawlikowski Andrzej) - Woszczyński Sławomir, Kowalczyk Mateusz, Woszczyński Robert (46' Walczak Igor), Hamer Mateusz - Wawreńczuk Grzegorz (64' Bugała Paweł), Darosz Maksymilian (63' Szczygieł Bruno)
Rezerwowi: Pedrycz Mariusz, Rotuski Bartłomiej, Johannssen Maksymilan, Gołuński Krystian

BŁĘKITNI II: Baranowski M. - Łaniec, Konopski, Błyszko, Sitkowski - Barański, Babicki, Piskorz, Jabłoński, Kwiatkowski A. - Grabowski (75'- Antczak)
Rezerwowi: Skwirut, Gajda, Onyszczuk

Bramki: 28' Jarosław Piskorz, 55' Filip Grabowski, 67' Igor Walczak, 82' Tomasz Antczak, 89' Karol Jabłoński

Po dwóch domowych zwycięstwach porażkę w meczu wyjazdowym z Orłem Wałcz zanotowali występujący w Lidze Trampkarza gracze z rocznika 2006/05/04. Zespół prowadzony przez trenera Mateusza Kowalczyka kolejne spotkanie rozegra wyjątkowo w środku tygodnia. W środę, 26 września do Połczyna-Zdroju przyjedzie Olimp Złocieniec - początek meczu o godzinie 17:30.

KS Orzeł Wałcz - KS Pogoń Połczyn-Zdrój 5:1