Klasa Okręgowa: Runda jesienna KS Pogoń Połczyn-Zdrój w liczbach

Na półmetku sezonu 2019/2020 seniorzy połczyńskiej Pogoni plasują się na 5. miejscu w tabeli z dorobkiem 27 punktów. Na taki wynik złożyło się osiem zwycięstw, trzy remisy i cztery porażki. Bilans bramkowy to 47/33.

Minimalnie lepsze rezultaty połczynianie osiągnęli w roli gospodarza. Podczas takich meczów czterokrotnie udało im się wygrać (z Olimpem Złocieniec, Mechanikiem Bobolice, Głazem Tychowo, Spójnią Świdwin) i dwa razy zremisować z Koroną Człopa i Redłovią Redło. W jednym przypadku podopieczni trenera Grzegorza Wawreńczuka schodzili z boiska jako pokonani. W pojedynkach na Stadionie Miejskim w Połczynie-Zdroju, Biało-Niebiescy legitymują się bilansem bramkowym 29/17.

W meczach wyjazdowych piłkarze Pogoni zgromadzili trzynaście punktów. Na taką zdobycz punktową złożyły się zwycięstwa (z Błoniami Barwice, Wiarusem Żółtnica, Sadem Chwiram, Zawiszą Grzmiąca) oraz remis z Orłem Łubowo. Podczas spotkań wyjazdowych Pogoniarze zdobyli 18 bramek, tracąc przy tym 16.

Na dorobek 47 strzelonych goli zespołu złożyło się piętnaście trafień kapitana Mateusza Kowalczyka oraz siedem Grzegorza Wawreńczuka. Sześć bramek dołożył Sławomir Woszczyński. Pięć razy bramkarza zespołu przeciwnego pokonał młodzieżowiec Jan Chmura, a po dwa razy Igor Walczak, Andrzej Pawlikowski i Andrzej Szczesny. Po jednym trafieniu zaliczyli Adrian Pietrzela, Mateusz Suchecki, Robert Woszczyński oraz młodzieżowcy Maksymilian Darosz, Maciej Radziwiłł i Bruno Szczygieł. Dwie bramki dla Zdrojowców padły po trafieniu samobójczym rywala.

Żółte kartki: Sławomir Woszczyński - 7, Mateusz Kowalczyk - 6, Andrzej Szczesny - 5, Robert Woszczyński - 3, Igor Walczak - 2, Adrian Pietrzela - 2, Maciej Skorupa - 2, Mateusz Suchecki - 2, Sebastian Okulewicz - 1, Bartłomiej Rotuski - 1, Andrzej Pawlikowski - 1, Maciej Nitras - 1, Grzegorz Wawreńczuk - 1, Dominik Nowicki - 1, Grzegorz Kujawski - 1, Maksymilian Darosz - 1.

KS POGOŃ POŁCZYN-ZDRÓJ

- 5. miejsce w tabeli