IV liga: Wywozimy cenne trzy punkty ze Stargardu

W meczu 11. kolejki IV ligi zachodniopomorskiej połczyńska Pogoń pokonała na wyjeździe Kluczevię Stargard 2:1 i pierwszy raz w obecnym sezonie opuściła ostatnie miejsce w tabeli. Na listę strzelców po naszej stronie wpisał się dwukrotnie Grzegorz Wawreńczuk.

Początek spotkania zdecydowanie należał do "biało-niebieskich" W 2. minucie po akcji lewą stroną boiska i dośrodkowaniu Pawła Bugały, wynik meczu uderzeniem w "okienko" otworzył Grzegorz Wawreńczuk. W pierwszej połowie gra zaostrzyła się, efektem czego były pokazane przez sędziego trzy żółte kartki. Do szatni Pogoń schodziła prowadząc, więc plan zdobycia kolejnych punktów na czwartoligowych boiskach był w połowie wykonany. W przerwie trener Grzegorz Wawreńczuk dokonał jednej zmiany Kamila Mazura zastąpił Sebastian Okulewicz. Po zmianie stron gospodarze starali się za wszelką cenę zdobyć bramkę wyrównującą, co przyniosło efekt po kontrze w 67. minucie za sprawą Cezarego Palusa, który uderzeniem piłki głową pokonał Wojciecha Ostrowskiego. Podrażnieni utratą bramki połczynianie odpowiedzieli sześć minut później. Mateusz Hamer ruszył z kontrą lewą stroną boiska, celnie dośrodkował na dziewiąty metr pola karnego Kluczevii, gdzie w asyście obrońców strzałem głową Grzegorz Wawreńczuk zdobył swoją drugą bramkę (fotografia powyżej). Jak się później okazało była to akcja na wagę trzech punktów dla naszego zespołu!

Z kolejnym przeciwnikiem Pogoniarze zmierzą się w najbliższą sobotę, 20 października o godzinie 15:00. Tym razem do Połczyna-Zdroju przyjedzie Miejski Klub Piłkarski Szczecinek

IV liga – 11. kolejka (13.10.2018): Kluczevia Stargard - KS Pogoń Połczyn-Zdrój 1:2 (0:1)

KLUCZEVIA: Lenartowski - W. Wiśniewski, Banach, Bartoszyński, Bartłomiejczyk (77' Królak), Kościukiewicz, Palus (72' Rdzeń), P. Surma, M. Magnuski, Downar (72' R. Surma), G. Magnuski

POGOŃ: Ostrowski Wojciech - Szczygieł Bruno, Pietrzela Adrian, Szczesny Andrzej, Mazur Kamil (56' Okulewicz Sebastian) - Woszczyński Sławomir, Kowalczyk Mateusz (78' Darosz Maksymilian), Woszczyński Robert (89' Johannssen Maksymilian), Hamer Mateusz (77' Pawlikowski Andrzej) - Wawreńczuk Grzegorz, Bugała Paweł
Rezerwowi: Rotuski Barłomiej, Gołuński Krystian