IV liga: Pierwszy punkt w rundzie wiosennej

Pogoniarze nie przełamali złej passy bez zwycięstwa w lidze. W meczu 21. kolejki IV ligi Pogoń Połczyn-Zdrój zremisowała bezbramkowo z Iną Goleniów.

Nerwowo spotkanie rozpoczęli podopieczni trenera Grzegorza Wawreńczuka. W ciągu pierwszych pięciu minut gospodarze mieli dwie znakomite szanse na objęcie prowadzenia, lecz zabrakło dokładnego wykończenia przed bramką Wojciecha Ostrowskiego. Połczynianie nastawieni na grę z kontry po kilku minutach odpowiedzieli uderzeniem Mateusza Hamera, jednak piłka przeleciała obok bramki strzeżonej przez Adriana Hengera. Przed przerwą znakomitą sytuację na zdobycie pierwszego gola w meczu miał grający trener Pogoni. Po centrze Mateusza Kowalczyka, Grzegorz Wawreńczuk uderzeniem z pierwszej piłki obił poprzeczkę bramki gospodarzy, a dobitkę głową Igora Walczaka obronił Henger. W drugiej części spotkania oba zespoły starały się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W końcówce przed znakomitą szansą na zapewnienie trzech punktów stanął Mateusza Hamer. Pomocnik Biało-Niebieskich znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Iny, lecz uderzył prosto w interweniującego Hengera.

W przyszłym tygodniu czekają nas, aż dwa spotkania na Stadionie Miejskim w Połczynie-Zdroju! W środę zagramy zaległy mecz IV rundy Pucharu Polski KOZPN z Olimpem Gościno, natomiast w sobotę Biało-Niebiescy zmierzą się z sąsiadem w tabeli - UKS Morzycko Moryń.

IV liga – 21. kolejka (30.03.2019): MKS Ina Goleniów - KS Pogoń Połczyn-Zdrój 0:0