IV liga: Pierwsze zwycięstwo w sezonie stało się faktem

Seniorzy połczyńskiej Pogoni przełamali złą passę porażek i dzięki dwóm trafieniom Mateusza Hamera oraz jednej bramce Igora Walczaka pokonali na wyjeździe MKS Gryf Polanów 3:2.

Są to pierwsze ligowe punkty zdobyte przez nasz zespół na czwartoligowych boiskach.

Obie drużyny przystąpiły do sobotniego pojedynku po zwycięstwach w Okręgowym Pucharze Polski (Pogoń pokonała Głaz Tychowo 3:0, natomiast Gryf po rzutach karnych zwyciężył w Ustroniu Morskim).

Już w 3. minucie wczorajszego meczu "biało-niebiescy" wyszli na prowadzenie za sprawą Mateusza Hamera, który pięknym strzałem w samo okienko pokonał Mateusza Kalkowskiego. Chwilę po przerwie z powodu kontuzji boisko opuścił Wojciech Ostrowski, a w jego miejsce między słupkami połczyńskiej bramki zameldował się Bartłomiej Rotuski.

Na 2:0 w 12. minucie drugiej połowy podwyższył Hamer, który po błędzie bramkarza gospodarzy z około 20 metra wpakował piłkę do bramki Gryfa. Gospodarze złapali kontakt sześć minut później, za sprawą bramki zdobytej przez Konrada Romańczyka. W końcówce spotkania obejrzeliśmy jeszcze dwa gole: dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Igor Walczak uderzeniem piłki głową po rzucie rożnym podwyższył prowadzenie "Pogoniarzy", a w 98. minucie wynik meczu ustalił Marcin Chyła.

Kolejne spotkanie piłkarze połczyńskiej Pogoni rozegrają w najbliższą sobotę, 6 października o godzinie 15:00 z Leśnikiem Manowo przed własną publicznością.

IV liga – 9. kolejka (29.09.2018): MKS Gryf Polanów - KS Pogoń Połczyn-Zdrój 2:3 (0:1)

POGOŃ: Ostrowski (53' Rotuski) - Mazur, Pietrzela, Szczesny, Pawlikowski - Szczygieł (75' Darosz), Wawreńczuk, Johannssen (72' Okulewicz), Hamer - Walczak (90' Gołuński), Woszczyński S.

Bramki: Hamer 3', Hamer 57', Romańczyk 63', Walczak 88', Chyła 98'

Żółte kartki: Szczesny, Woszczyński S., Walczak, Mazur