IV liga: Lider pokonany! Kolejne punkty zdobyte!

Trzecie zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach zachodniopomorskiej IV ligi stało się faktem! W spotkaniu 13. kolejki piłkarze trenera Grzegorza Wawreńczuka pokonali w Trzebiatowie, miejscową Intermarche Regę 2:0. Obie bramki dla Pogoni padły w drugiej połowie meczu, za sprawą Sławomira Woszczyńskiego i Mateusza Hamera.

W pierwszej połowie meczu dłużej przy piłce utrzymywali się zawodnicy z Trzebiatowa, byli również groźniejsi pod bramką Wojciecha Ostrowskiego, lecz nie potrafili umieścić piłki w siatce. Połczynianie skupili się na kontratakach, a po jednym z nich uderzenie Mateusza Hamera wybronił bramkarz Regi - Sylwester Gładysz. W drugich 45 minutach gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, ataki gospodarzy nie były tak groźne jak przed przerwą. W 69. minucie po podaniu Grzegorza Wawreńczuka, na czystą pozycję wyszedł Sławomir Woszczyński, który mimo asysty obrońcy uderzył po długim rogu obok interweniującego bramkarza gospodarzy. Wynik meczu ustalił w 89. minucie, będący ostatnio w bardzo dobrej formie Mateusz Hamer, wykorzystując prostopadłe podanie od Pawła Bugały, płaskim strzałem pokonał Sylwestra Gładysza. Był to w sumie piąty mecz "biało-niebieskich" bez porażki w obecnym sezonie. Dzięki zdobytym punktom awansowaliśmy na 15. miejsce w tabeli IV ligi.

IV liga – 13. kolejka (27.10.2018): Intermarche Rega Trzebiatów - KS Pogoń Połczyn-Zdrój 0:2 (0:0)

POGOŃ: Ostrowski - Szczygieł, Pietrzela, Szczesny, Mazur, - S. Woszczyński, Wawreńczuk, R. Woszczyński, Hamer - Walczak (90. Okulewicz), Bugała (90. Johannssen)
Rezerwowi: Rotuski, Pawlikowski, Gołuński