IV liga: Pogoniarze rozbili Morzycko Moryń

W meczu 22. kolejki zachodniopomorskiego IV ligi Pogoń Połczyn-Zdrój rywalizowała na własnym stadionie z Morzyckiem Moryń. Spotkanie zakończyło się wysoką wygraną naszego zespołu - 7:2.

Gospodarze od samego początku narzucili swój styl gry i przez pierwsze dwadzieścia minut gra toczyła się praktycznie na połowie Morzycka. W 12. minucie worek z bramkami otworzył kapitan Mateusz Kowalczyk, który zebrał wybitą z pola karnego piłkę i uderzeniem z dalszej odległości zaskoczył interweniującego Bartosza Oleksy. Kilka minut później Grzegorz Wawreńczuk starał się wybić piłkę z własnego pola karnego, a ta niefortunnie uderzyła w rękę Adriana Pietrzeli. Prowadzący to spotkanie Miłosz Szkołda po chwili zawahania wskazał na miejsce oznaczające rzut karny. Do piłki podszedł Patryk Fryska i pewnym strzałem zdobył bramkę wyrównującą. Przed przerwą oglądaliśmy jeszcze dwie bramki. Pierwszą zdobył Mateusz Hamer, który po ograniu obrońcy uderzył po długim rogu bramki Oleksego. Zdobywca drugiej bramki dla Pogoni miał również asystę przy samobójczej bramce obrońcy gości - Andrzeja Ogonowskiego.

Po zmianie stron bramkę kontaktową po kontrowersyjnym rzucie karnym zdobył ponownie Patryk Fryska. Strata drugiej bramki podziałała mobilizująco na podopiecznych trenera Grzegorza Wawreńczuka. W odstępie trzech minut Pogoniarze dwukrotnie wpisywali się na listę strzelców. W 62. minucie Paweł Bugała uderzeniem piłki głową zdobył czwartą bramkę, a po chwili po raz drugi indywidualną akcję wykończył Mateusz Hamer. Na 6:2 po akcji sam na sam z bramkarzem podwyższył Grzegorz Wawreńczuk, a ostatnią bramkę w sobotnim spotkaniu zdobył Sławomir Woszczyński.

W następnej kolejce Pogoniarze zmierzą się na wyjeździe z Raselem Dygowo - mecz odbędzie się w niedzielę o godzinie 14:00.

IV liga – 22. kolejka (06.04.2019):KS Pogoń Połczyn-Zdrój - UKS Morzycko Moryń 7:2 (3:1)

POGOŃ: Ostrowski - Szczygieł, Pietrzela, Szczesny, Okulewicz - Hamer (81' Darosz), Wawreńczuk (75' Mazur), Kowalczyk, S. Woszczyński - Bugała (63' Johannssen), Walczak
Rezerwowi: Rotuski, Suchecki